Genel

ANTALYA RETROFEST

Yazar :  | 

Bugün Antalya’da çok keyifli bir festival vardı: Retrofest… Kapılarını gündüzden açan festivalde gün içerisinde yarışmalar, defileler yapıldı. Lara plajlar  bölgesinde bulunan  Red&White Beach bu festivale mekan sahipliği yaptı.

80’ler ama daha çok 90’lar ruhunun yaşatıldığı festivalde çok güzel ve etkileyici detaylar hazırlanmıştı. O zamanların bakkal dükkanları, pastahaneleri, fotoğraf çekimleri için hazırlanmış alanlar hepsi de çok cici ve keyifliydi.

O dönemler bakkal dükkanları vardı. Veresiye yazdırılan, samimi ve sıcak… Mahalledeki herkesi tanıyan…

Her evde ve neredeyse her yerde danteller vardı o zamanlar… Baksanıza ne kadar özenle hazırlanmış bir alan o dönemdeki evlerin aynısı…

Dj Hakan Küfündür performansı ile başlayan konserler, Grup Vitamin ve Mansur Ark konserleri ile son buldu. O yılların meşhur şarkıları ile eğlendik, dans ettik.

Telefonumun şarjı bittiği için Mansur Ark konserinden görüntü koyamıyorum. Bu arada şunu da söylemeden edemeyeceğim ki festival beklediğim kadar kalabalık değildi. Ben kendi sosyal medya hesaplarımdan paylaşınca arkadaşlarım hep nerede ve ne zaman diye sordular. Sanıyorum ki tanıtımla ilgili bir sorun oldu. Daha çok kişinin katılacağını düşünüyordum açıkçası. Genelde Antalya’da festivaller pek başarılı olamıyor.

 

bir görüş bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir